Treść strony

3 lipca 2011 roku na terenie Gminy Drezdenko przeprowadzona zostanie zbiórka krwi w ramach akcji „Zbieramy krew dla Polski”

Akcje krwiodawstwa, w której będą mogli wziąć udział mieszkańcy woj. lubuskiego organizowane są w ramach kampanii „Zbieramy krew dla Polski”, która od czterech lat prowadzona jest przez Polski Czerwony Krzyż i Grupę Muszkieterów.

W Gminie Drezdenko chętni będą mogli oddać krew w dniu 3 lipca 2011 roku w godzinach od 10.00 do 14.45 w ambulansie RCKiK, który stanie przed supermarketem Intermarché

Aby oddać krew należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Krwiodawca musi być osobą pełnoletnią, nie przekraczającą jednak 65 roku życia, ważącą 50 kg lub więcej oraz której samopoczucie nie budzi niepokoju.

Tegoroczna kampania odbywa się w obrębie 14 województw i będzie prowadzona od 5 maja do 8 października. W tym okresie przy sklepach sieci Intermarché i Bricomarché będą pojawiać się ambulanse Polskiego Czerwonego Krzyża, w których będzie można oddać krew. W sumie organizatorzy przewidzieli przeprowadzenie 138 zbiórek krwi oraz 14 akcji mających na celu edukację w dziedzinie krwiodawstwa połączonych z pokazami pierwszej pomocy, festynami oraz konkursami dla dzieci i rodziców. Jeden z poborów odbędzie się w Centrali Grupy Muszkieterów w Poznaniu, gdzie sami pracownicy będą oddawać krew. W samym województwie lubuskim organizatorzy przeprowadzą akcje w 17 miastach.  

W tym roku po raz pierwszy Grupa Muszkieterów postanowiła podarować honorowym krwiodawcom i uczestnikom akcji edukacyjnych profesjonalne apteczki samochodowe. Będzie je można wygrać na dwa sposoby. Osoby, które oddadzą krew w miastach, gdzie zostaną zorganizowane zbiórki krwi, będą mogły wziąć udział w losowaniu po zakończeniu akcji. W pozostałych 14 miastach, apteczka będzie nagrodą za udział w rodzinnym konkursie  rysunkowym na plakat promujący kampanię „Zbieramy krew dla Polski”.

Przez najbliższe pół roku na parkingach przy sklepach sieci Intermarché i Bricomarché pojawią się ambulanse, w których będzie można oddać krew. Na krwiodawców będą czekać pracownicy publicznej i wojskowej służby krwi oraz wolontariusze PCK, którzy będą zachęcać do wzięcia udziału w akcji oraz odpowiedzą na pytania związane z honorowym krwiodawstwem. Terminy zbiórek w poszczególnych miejscowościach będą dostępne na stronie internetowej: www.muszkieterowie.pl, a także na bieżąco przekazywane mediom działającym na terenie poszczególnych miast i województw.

Kampania „Zbieramy krew dla Polski” jest odpowiedzią na stały deficyt krwi w polskich szpitalach. W naszym kraju krew oddaje obecnie 31 osób na 1000 mieszkańców, podczas gdy w Europie Zachodniej współczynnik ten jest dwukrotnie wyższy. W dotychczasowych edycjach kampanii organizatorom udało się zebrać 4392 litry krwi  od 9846 osób. Każdego roku do kampanii dołączają kolejne miasta, a liczba nowych dawców stale się zwiększa. Grupa Muszkieterów wraz z PCK zachęca dawców nie tylko do oddawania krwi w czasie trwania kampanii, ale także przekonuje ich do regularnego, całorocznego krwiodawstwa.

Co minutę w Polsce potrzebny jest litr krwi. W większości polskich szpitali brakuje krwi, a każda kropla jest na wagę złota. Dlatego postanowiliśmy kontynuować nasze zaangażowanie w tę akcję dobroczynną. Oddanie krwi to tylko

kilkanaście minut, a dla kogoś, kto otrzyma ją w darze, może oznaczać to całe życie. – powiedziała Eliza Orepiuk, kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów.

 

Już po raz czwarty zachęcamy mieszkańców miejscowości, w których będziemy wspólnie z Muszkieterami prowadzić kampanię Zbieramy krew dla Polski do wzięcia udziału w naszej inicjatywie.. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne, nie boli, a krwiodawca może uzyskać bezpłatnie wyniki swoich badań laboratoryjnych. Pamiętajmy, że podarowana  krew może uratować życie innych osób, członków rodziny, a kiedyś także nam samym. – powiedziała Elżbieta Śmietanka, Zastępca Dyrektora Generalnego ds. programowych Polskiego Czerwonego Krzyża.

 

W dowód uznania za zasługi w dziedzinie krzewienia ruchu honorowego krwiodawstwa Polski Czerwony Krzyż  przyznał Grupie Muszkieterów  medal 50-lecia Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża.

Kampania „Zbieramy krew dla Polski” to jeden ze stałych elementów społecznej odpowiedzialności Grupy Muszkieterów, wśród których znajdują się także kampanie Konwój Muszkieterów z darami, Place zabaw – Muszkieterowie oraz Muszkieterowie dla Polek.

Więcej o akcji będzie można dowiedzieć się z plakatów, ulotek, Radia Muszkieterów działającego na terenie sklepów, newsletterów PCK „Troszczmy się” i „Przegląd Czerwonokrzyski” oraz stron internetowych: www.muszkieterowie.pl, www.intermarche.pl, www.bricomarche.pl, www.pck.pl oraz  www.oddajkrew.pl. 

Informacje o Grupie Muszkieterów w Polsce:

Grupa Muszkieterów jest zrzeszeniem ponad 185 niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów licząca obecnie 163 supermarkety Intermarché oraz 75 sklepów Bricomarché jest pod względem obrotów największą grupą franczyzową w Polsce. W 2010 r. jej obroty przekroczyły 3,6 mld zł. Rozwojem obu sieci kieruje spółka ITM Polska. Plany strategiczne Grupy zakładają ekspansję sieci głównie w małych i średnich miejscowościach, o wielkości do 70 000 mieszkańców.

Muszkieterowie są obecni w 8 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach.  Sieć 3 760 sklepów, 3 000 niezależnych przedsiębiorców 130 000 pracowników to liczby wskazujące na wiodącą pozycję Grupy Muszkieterów wśród europejskich sieci handlowych. Jako zrzeszenie niezależnych przedsiębiorców Grupa Muszkieterów jest w Europie liderem wielkiej dystrybucji.

Więcej informacji o Grupie Muszkieterów w Polsce znajduje się na stronie www.muszkieterowie.pl

Informacje o Polskim Czerwonym Krzyżu:

Polski Czerwony Krzyż od 52 lat prowadzi działania na rzecz promocji honorowego krwiodawstwa. W 2008 roku zaangażowanych były w nie 1 364 Kluby Honorowych Dawców Krwi PCK, 22 813 członków i blisko 117 000 wolontariuszy. Dzięki szeroko zakrojonym działaniom,  w 1 946 akcjach promocyjnych PCK pozyskał 43 929 dawców, którzy pierwszy raz oddali krew.

Polski Czerwony Krzyż jest najstarszą i najbardziej wszechstronną organizacją humanitarną w Polsce. Podstawową misją Polskiego Czerwonego Krzyża jest zapobieganie i łagodzenie cierpienia ludzkiego oraz ochrona ludzkiej godności, bez jakiejkolwiek dyskryminacji dotyczącej narodowości, rasy, płci, przekonań religijnych lub politycznych.

 

Dodatkowych informacji udzielają:

Eliza Orepiuk

kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji

ITM Polska sp. z o.o. ul. Janikowska 33, 61 - 070 Poznań
tel.: 061 665 12 09

mail: eorepiuk@mousquetaires.com

 

Elżbieta Śmietanka

Zastępca Dyrektora Generalnego ds. programowych Polskiego Czerwonego Krzyża

ZG PCK, ul. Mokotowska 14, 00-561 Warszawa

tel.: 022 32 61 221

mail: renata.kawka@pck.org.pl

 

Mapa dojazdu

[obiekt mapy]

Strony kontaktowe

 • Dane kontaktowe

  66-530 Drezdenko
  ul. Warszawska 1

 • Godziny urzędowania

  Poniedziałek 7:30 - 16:30
  Wtorek - Czwartek 7:30 - 15:30
  Piątek 7:30 - 14:30

 • Telefon

  Tel.: 95 762 02 02
  Fax: 95 762 02 20

  um@drezdenko.pl