Jesteś 1779 osobą na tej stronie
Dziś jest: 23 Stycznia 2019        Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Emerencji
Katalog firm
Znajdujesz się w:    Urząd Miejski   /   Aktualności   /   2011   /   Wizyta Burmistrza w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. prof. J. Tischnera

Wizyta Burmistrza Drezdenka Macieja Pietruszaka w Bibliotece Publicznej im. ks. J. Tischnera w Drezdenku

 

W dniu 11 sierpnia 2011 roku Burmistrz Drezdenka Pan Maciej Pietruszak odwiedził placówkę Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy  im. ks. J. Tischnera w Drezdenku. W roku bieżącym dokonano tam zarówno remontu łazienek jak i zakupu sprzętów biurowych niezbędnych do funkcjonowania placówki.

Jak większość placówek kultury borykających się z problemami niedostatecznej ilości sprzętu tak i Biblioteka w Drezdenku odczuwa niedogodności z tym związane. Każdy kolejny rok i każda nowa inicjatywa pracowników biblioteki do wprowadzania zmian przybliża placówki kultury do podwyższenia ich standardów.

W roku bieżącym udało się pracownikom biblioteki realizować od dawna planowany Kącik Malucha. Każda mama zaglądająca z dzieckiem do Biblioteki nie wyjdzie z niej tak szybko. Nowe regały, krzesła i podłogi to nie koniec planowanych zmian, jakie czekają czytelników Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Drezdenku.

Zakupiono również 4 komputery, które pozwolą bibliotece sprawniej wprowadzić u siebie nowy program biblioteczny Mak+.

Nazwa jest skrótem od wyrażenia "Małe Automatyczne Katalogi" Posiada on różne moduły potrzebne w bibliotece, swobodnie może zastąpić katalogi, księgi inwentarzowe, księgi ubytków, itp.

Najważniejszym użytkownikiem katalogów jest czytelnik. To dla niego tworzone są bazy i automatyzuje się procesy udostępniania zbiorów. Przeszukiwanie baz, wydruk lub zapis zestawień bibliograficznych do pliku to nie jedyne możliwości. Rezerwacja materiałów, kontrolowane przedłużanie wypożyczeń oraz zdalne sprawdzenie stanu swojego konta czytelniczego to kolejne usprawnienie obsługi czytelnika w bibliotece zautomatyzowanej.

Z pewnością wprowadzony programu usprawni proces wypożyczania książek jak i ich przeglądania w formie elektronicznej.

 

 

zredagowała:Justyna Nawojska

Galeria

wyświetl galerię w Cooliris
Jeśli chcecie Państwo otrzymywać informacje z naszego serwisu prosimy poniżej podać adres e-mail:
-
Przekaż 1%
Geoportal
OWES
Akcja "DBAJ O SWOJEGO PUPILA"
Unia Światłowodowa
SMS GMINA INFO
Pitax
Akcja "NIE PAL ŚMIECI"
drzewa_i_krzewy
Rozlicz pit
Facebook
http://www.drezdenko.pl/3115,akcja-woda.html
Budowa gminnej infrastruktury dostępu do internetu dla osób wykluczonych
PSZOK
http://www.lgddzn.pl
Schronisko dla bezdomnych zwierząt
Mapa Gminy
www.lubtur.pl
http://drezdenecka.pl/
Extranet bramka logowania