Treść strony

DREZDENKO TU WARTO INWESTOWAĆ 

Mamy przyjemność przedstawić ofertę inwestycyjną Gminy Drezdenko oraz zaprezentować Państwu główne korzyści płynące z zainwestowania w naszym malowniczym mieście.

Gmina Drezdenko jest położona zachodniej Polsce, gdzie  krzyżują się cztery główne drogi wojewódzkie: 158, 160, 174 oraz 181, w pobliżu znajduje się linia kolejowa łącząca Krzyż m.in. z Poznaniem i Szczecinem. Bliskość granicy z Niemcami stwarza ogromne możliwości rozwoju międzynarodowej współpracy gospodarczej. Dysponujemy terenami dla inwestorów o łącznej powierzchni 34,7 ha pod zabudowę przemysłową oraz 23 ha pod zabudowę mieszkalną, objęte  Miejscowymi Planami Zagospodarowania Przestrzennego.

Gmina Drezdenko posiada dobrze rozwijającą się infrastrukturę oraz sektor usług. Oferowane tereny znajdują się bezpośrednio przy obwodnicy, która w najbliższych latach ma być rozbudowywana. Gmina postrzegana jest przez podmioty gospodarcze jako przyjazna do zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, o czym najlepiej może świadczyć dynamiczny rozwój firm na naszym terenie.

Dodatkowymi, niezaprzeczalnymi atutami naszej gminy są jeziora oraz rezerwaty przyrody. Władze lokalne są otwarte na wszelkie inicjatywy gospodarcze i zachęcają inwestorów do lokowania kapitału w Drezdenku. Oferujemy swoją pomoc w rozwiązywaniu problemów, które mogą się pojawić. Gwarantujemy, że wszystkie wymagane pozwolenia zostaną Państwu dostarczone w możliwie najkrótszym czasie, a przedsiębiorcy na każdym etapie inwestycji mogą liczyć na szerokie wsparcie.

Gminę Drezdenko zamieszkuje obecnie ponad 17 tys. mieszkańców. Zlokalizowany jest tu jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów z branży odlewniczej w Polsce, firma Victaulic Polska Sp. z o.o., który zatrudniają ponad 500 osób.  Innymi dużymi firmami w branżach drzewnej jest Sobex Sp. z o.o. zatrudniający ok. 300 osób, papierniczej  Smurfit Kappa Polska Sp. z o.o. z zatrudnieniem ok. 120 osób, w metalowej  Holding Zremb Gorzów S.A. oddział Meprozet Drezdenko zatrudniająca ok. 130 osób. Oprócz tego na terenie gminy znajduje się jedna z największych w Polsce kopalni ropy i gazu należąca do PGNiG sp. z o.o.

W Gminie Drezdenko zarejestrowanych jest około 1200 podmiotów gospodarczych. Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w 2018 r. wyniosło 3 819 zł, natomiast stopa bezrobocia w styczniu 2019 roku utrzymywała się na poziomie 11,7%.

Drezdenko stawia na tworzenie klimatu sprzyjającego przedsiębiorczości poprzez podejmowanie szeregu działań ukierunkowanych na przygotowaniu, stworzeniu terenów inwestycyjnych oraz dostępność do wykwalifikowanej kadr dla przyszłych inwestorów.

 • Położenie

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu Miasta na mapie

Strony kontaktowe

 • Dane kontaktowe

  66-530 Drezdenko
  ul. Warszawska 1

 • Godziny urzędowania

  Poniedziałek 7:30 - 16:30
  Wtorek - Czwartek 7:30 - 15:30
  Piątek 7:30 - 14:30

 • Telefon

  Tel.: 95 762 02 02
  Fax: 95 762 02 20

  um@drezdenko.pl