Treść strony

GMINNY PROGRAM REWITALIZACJI - WARSZTATY 13.01.2022 r.

W dniu 13.01.2021 r w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Drezdenku odbyło się pierwsze spotkanie warsztatowe poświęcone tematyce Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Drezdenko.
Stworzenie dokumentu, który będzie uwzględniał w szczególności rewitalizację wieży ciśnień oraz starówki, jest jednym z ważnych punktów realizacji celu operacyjnego 1.3 zawartego w Strategii Rozwoju Gminy Drezdenko na lata 2021 - 2027, którą wspólnie realizujemy.
Warsztat poprowadzili: Pan Andrzej Brzozowy - doradca i ekspert w zakresie rozwoju terytorialnego, polityki miejskiej, rewitalizacji i funduszy europejskich oraz Pan Dariusz Brzozowski - ekspert w dziedzinie analiz przestrzennych i delimitacji, którzy reprezentowali firmę Projekty Miejskie.
Prace te obejmowały działania zmierzające do wyznaczenia obszaru zdegradowanego oraz obszaru rewitalizacji, które stanowić będą niezbędny element GPR Gminy Drezdenko. Na spotkaniu zostały wyjaśnione podstawowe kwestie dotyczące tematyki rewitalizacji, a także przedstawiono wstępne wyniki prowadzonych analiz wskaźnikowych.
W warsztatach uczestniczyli zarówno pracownicy Urzędu Miejskiego jak i przedstawiciele wielu jednostek znajdujących się w naszej gminie i nie tylko. Obecne na sali były osoby reprezentujące m.in. Ośrodek Pomocy Społecznej, PGKiM, Muzeum Puszczy Drawskiej i Noteckiej, Bibliotekę Publiczną w Drezdenku, Powiatowy Urząd Pracy w Strzelcach Krajeńskich, a także Narodowy Instytut Dziedzictwa.
Jest to początek prac nad Gminnym Programem Rewitalizacji Gminy Drezdenko.
Skuteczna rewitalizacja w znacznym stopniu zależy od dobrej współpracy wszystkich podmiotów działających w gminie. Szczególne istotne jest wspólne określenie potrzeb i oczekiwań wobec zmian rewitalizacyjnych, a także problemów i sposobów ich rozwiązywania.
Rewitalizacja jest ważnym zadaniem, w którym powinni brać udział mieszkańcy, przedsiębiorcy, inwestorzy, organizacje społeczne i inne instytucje działające na naszym terenie, dlatego w kolejnym miesiącu ogłoszony zostanie termin konsultacji społecznych dalszych etapów tworzenia Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Drezdenko.

Galeria

 • 20414
 • 20415

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu Miasta na mapie

Strony kontaktowe

 • Dane kontaktowe

  66-530 Drezdenko
  ul. Warszawska 1

 • Godziny urzędowania

  Poniedziałek 7:30 - 16:30
  Wtorek - Czwartek 7:30 - 15:30
  Piątek 7:30 - 14:30

 • Telefon

  Tel.: 95 762 02 02
  Fax: 95 762 02 20

  um@drezdenko.pl