Treść strony

Bezpłatna sterylizacja i kastracja psów i kotów

Gmina Drezdenko zaprasza właścicieli psów i kotów oraz opiekunów kotów wolnożyjących do wzięcia udziału w akcji bezpłatnej sterylizacji!

Wystarczy złożyć wniosek do Urzędu Miejskiego w Drezdenku o wystawienie skierowaniia na ten zabieg. Wzór wniosku f-GG47 znajdziesz tutaj.

Akcja odbywa się corocznie do wyczerpania środków budżetowych.

Informacje o akcji są udzielane pod nr tel 95 763 81 02 wew. 30.

Bezpłatnie zaczipuj psiaka!

Gmina Drezdenko zaprasza właścicieli psów do wzięcia udziału w akcji bezpłatnego czipowania psów.

Wystarczy złożyć wniosek do Urzędu Miejskiego w Drezdenku o wystawienie skierowaniia na ten zabieg. Wzór wniosku f-GG47 znajdziesz tutaj.

W latach 2019 - 2023 zaczipowanych zostało 311 psów.

Akcja odbywa się corocznie do wyczerpania środków budżetowych.

Informacje o akcji są udzielane pod nr tel 95 763 81 02 wew. 30

Czym jest czipowanie?

Elektroniczne znakowanie psów zwane popularnie czipowaniem to jedna z najbardziej skutecznych metod zapobiegania bezdomności zwierząt.


Zaczipowanie polega na wszczepieniu pod skórę zwierzęcia elektronicznego mikroprocesora. Wszczepienie odbywa się za pomocą strzykawki (przypominającej normalne) i igły do robienia zastrzyków o troszkę większej średnicy. Mikroczip fabrycznie umieszczony jest w igle i podczas iniekcji wypychany jest przez tłoczek specjalnej strzykawki. Czynność tą wykonuje się tylko raz w życiu psa i jest ona właściwie bezbolesna.

Elektroniczny czip z zakodowanym niepowtarzalnym 15 cyfrowym numerem jest wielkości ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Jest on wprowadzany podskórnie na szyi lub między łopatkami i może działać nawet kilkadziesiąt lat.

Numer czipu zostanie zarejestrowany w Bazie Danych SAFE-ANIMAL (baza tutaj), która zrzeszona jest w ogólnoeuropejskiej bazie baz danych zwierząt oznakowanych EUROPETNET (baza tutaj). Po wpisaniu numeru chipu w bazie EUROPETNET zostaniemy przekierowani do konkretnej krajowej bazy, w której zwierzę zostało zarejestrowane.

Korzyści z czipowania

Dzięki czipowaniu, przez sprawdzenie numeru czipu na stronie internetowej bazy SAFE-ANIMAL, można szybko ustalić właściciela zagubionego psa i zawiadomić go o odnalezieniu ulubieńca. W chwili jego znalezienia, można specjalnym czytnikiem odczytać numer i po sprawdzeniu w elektronicznej bazie danych uzyskać informacje o właścicielu co umożliwi błyskawicznie powiadomienie go o odnalezieniu czworonoga.


Właściciele psów czują się zabezpieczeni w przypadku nagłego zaginięcia psa lub gdy ich zwierzę zostałoby ukradzione. Sprzedaż psa z wszczepionym mikroprocesorem przez osobę, która go sobie przywłaszczyła w nielegalny sposób byłaby dla niej wyjątkowo ryzykowna. Z kolei pies, który zaginąłby miałby prawie pewną szansę na odnalezienie swojego domu.

Elektroniczne oznakowanie jest niezbędnym wymogiem by podróżować ze zwierzęciem po krajach Unii Europejskiej.

 

 

 • autor: Agata Kwiatkowska, data: 2019-05-23
 • logo_safe-animal

Czym jest baza danych SAFE ANIMAL?

SAFE-ANIMAL jest międzynarodowym zbiorem danych zwierząt oraz ich właścicieli.  

SAFE-ANIMAL to jedyna baza, która bezpośrednio współpracuje z największymi polskimi miastami, w których realizowane są programy znakowania psów i kotów. Należą do nich między innymi: Warszawa, Poznań, Łódź, Bytom, Szczecin, Ruda Śląska, Kraków. 

Podpisane przez SAFE-ANIMAL umowy dały podstawy do wprowadzenia lokalnych zbiorów do jednej ogólnopolskiej bazy.
 
SAFE-ANIMAL prowadzi największą i najbardziej aktualną bazę danych w Polsce.
 
SAFE-ANIMAL na mocy postanowienia z dnia 20 maja 2007 roku jest członkiem European Pet Network z siedzibą w Brukseli i sukcesywnie przesyła dane do europejskiej ewidencji zaczipowanych zwierząt.

SAFE-ANIMAL jest bazą zarejestrowaną w ogólnokrajowym, jawnym rejestrze zbiorów danych osobowych, prowadzonym przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

SAFE-ANIMAL daje możliwość natychmiastowego dostępu do wszystkich zgromadzonych danych dzięki możliwości logowania się do bazy poprzez Internet.

Z SAFE-ANIMAL współpracują lekarze weterynarii, którzy podpisują umowę z urzędami miast w ramach usługi bezpłatnego znakowania psów.
 
Wprowadzone  przez bazę projekty identyfikacji zwierząt spowodowały ogromne zainteresowanie władz miast i gmin. Dzięki temu przekazywano SAFE-ANIMAL odpowiedzialność w ramach której gromadzi dane o oznakowanych zwierząt i ich właścicielach.
 
Dzięki ankiecie przeprowadzonej wśród miłośników zwierząt i urzędników administracji publicznej wiadomo, że baza SAFE-ANIMAL została uznana za bazę nr 1 w Polsce.
 
Codziennie wykazuje się ogromną skutecznością w odnajdywaniu zwierząt również poza granicami kraju. Potwierdzają to interwencje na terenie Niemiec, Szwajcarii, Anglii, Austrii i Belgii.
 
Wspomaga schroniska dla bezdomnych zwierząt i organizacje pro-zwierzęce.  Organizuje wspólnie akcje znakowania i imprezy okolicznościowe.

Kadra konsultantów SAFE-ANIMAL jest profesjonalnie szkolona by móc sprawnie analizować i spełniać stale ewoluujące potrzeby podmiotów zajmujących się ochroną zwierząt.

 • autor: SAFE ANIMAL

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu Miasta na mapie

Strony kontaktowe

 • Dane kontaktowe

  66-530 Drezdenko
  ul. Warszawska 1

 • Godziny urzędowania

  Poniedziałek 7:30 - 16:30
  Wtorek - Czwartek 7:30 - 15:30
  Piątek 7:30 - 14:30

 • Telefon

  Tel.: 95 762 02 02
  Fax: 95 762 02 20

  um@drezdenko.pl