Treść strony

VII Konkurs Tradycji Wielkanocnych w Trzebiczu rozstrzygnięty

Organizatorem konkursu był:  Urząd Miejski w Drezdenku, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich „STOKROTKI” oraz Sołtys i Rada Sołecka Trzebicza.

Tegoroczny konkurs był inny niż te, które odbywały się corocznie, a to wszystko przez sytuację epidemiologiczną jaka mamy dziś w kraju. Mimo to na konkurs nadesłano 160 prac, najmłodszy z uczestników ma 2 lata a najstarszy 70. Sposób oceny prac też był inny niż zawsze, ponieważ część osób nadesłała zdjęcia swoich prac poprzez e-mail, a druga dostarczyła prace do sołtysa. Żeby ocena była sprawiedliwa zrobiono wszystkim pracom zdjęcia i oceny dokonano na podstawie fotografii. Cieszy fakt, że konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, a uczestnicy uczą się podtrzymywania tradycji ludowych. Nagrody dla uczestników ufundowali: Urząd Miejski w Drezdenku, Stowarzyszenie KGW „STOKROTKI”, Lubusko - Wielkopolski Bank Spółdzielczy w Drezdenku, Starostwo Powiatowe w Strzelcach Kraj., PGKiM Drezdenko, Krajowy Ośrodek Wspierania Rolnictwa Oddział w Gorzowie Wlkp. Konkurs przeprowadzono pod patronatem Wojewody Lubuskiego, który ufundował puchary w 4 kategoriach. Prace konkursowe oceniała Komisja w Składzie : Paulina Pieluszczak – Suchodolska, Justyna Grotus, Maria Wojtysiak, Kamil Peszko.

Przyznane miejsca:

1. W kategorii najmłodsi 2-6 lat przyznano wszystkim uczestnikom wyróżnienia

- Wiktoria Szlendak lat 3, Trzebicz,Adam Suchodolski lat 5, Trzebicz, Anna Suchodolska lat 3 ,Trzebicz, Maria Kasprzak lat 4, Drezdenko, Amelia Kowalewska kl „0” Drezdenko,  Róża Stasiełowicz lat 5 Drezdenko, Amelia Piechota lat 5, Rąpin, Emilia Kwiatkowska kl. „0” Niegosław, Leon De Jong lat 5 , Gościm, Marcin Różański lat 4 , Drezdenko, Nadia Wojciechowska kl „0” Niegosław, Milena Piechota lat 6, Rąpin, Martyna Różanska lat 2, Hanna Tamborska lat 5 Trzebicz, Błażej Małysz kl "0" SP 1 , Łucja Grzegorzek 5 lat Drezdenko

 

2. Pisanka nowoczesna klasy I-III

I miejsce : Martyna Iwaszko Trzebicz oraz Krystyna Sikora Trzebicz

II miejsce : Julia Krzyżan Grotów

III miejsce : Ameli Wawer SP1 Drezdenko

 

Wyróżnienia :

Klaudia Ammanowicz Kosin

Amelia Bury SP1 Drezdenko

 

3. STROIK klasy I-III

I miejsce : Marceli i Krzyś Tokarscy Trzebicz oraz Gabrysia Grabowska Zielątkowo

II miejsce : Emil De Jong Goscim

III miejsce : Wiktoria Mazurak Trzebicz

 

Wyróżnienia :

- Klaudia Ammanowicz Kosin ,

- Szkoła Podstawowa w Trzebiczu klas II

 

4. Palma dzieci

I miejsce : Wiktoria Różańska Drezdenko

II miejsce : Patrycja i Filip Kondeusz Rąpin

III miejsce : Piotr i Hania Dębscy Drezdenko

 

Wyróżnienia :

Wiktoria Jurkiewicz Trzebicz

Aleksandra Cupiał Drezdenko

 

5. Pisanka Tradycyjna dzieci i młodzież

I miejsce : Wiktoria Różańska Drezdenko SP1 Drezdenko

II miejsce : Marcel Szrama SP1 Drezdenko

III miejsce : Adam Suchodolski Trzebicz

 

6. Pisanka Nowoczesna klasy IV-VIII

I miejsce: Małgorzata Kostuś SP1 Drezdenko oraz Amelia Iwaszko SP Trzebicz

II miejsce: Paweł Sowała SP1 Drezdenko, Adam Tryboba SP1 Drezdenko oraz Nadia Pośpiech SP1 Drezdenko

III miejsce : Martyna Małecka SP1 Drezdenko, Hanna Gaudyn SP 1 Drezdenko oraz Wiktor Widera SP1 Drezdenko

 

Wyróżnienia :

Uczniowie z SP nr 1 w Drezdenku : Aleksandra Tryboba, Hubert Sokołowski, Kornelia Danielik, Lena Lubiak, Lena Zagdańska, Mikołaj Czekajło, Nadia Cechcel, Nadia Majewicz, Nikola Dyl, Dominika Sikorska, Oliwia Tomala , Joanna Stępień, Anna Jachimowicz, Karolina Bogusławska, Aleksander Walasik , Fabian Wiecha

 

Podziękowania za udział :

SP nr 1 :Jonatam Gniewa, Lena Tomczak, ikodem Madaj, Magdalena Kozioł, Monika Kozioł, Monika Przylepa, Natan Maltz, Seweryn Rogowski, Wiktor Borduna, Zuzia Taśmińska, Dawid Pucek, Łukasz Pawlak, Wiktor Jarnut, Wiktor Zagdan, Martyna Gaudyn, Wanessa Nadgłowska

SP nr 2 Nadia Gajdamowicz,

 

 

7. Stroik klasy IV-VIII

I miejsce: Maja De Jong Gościm

II miejsce : Wiktoria Różańska SP 1 Drezdenko

III miejsce: Julia Szukiełowicz SP 1 Drezdenko, Marcel Muraszow SP 1 Drezdenko, Hania Baziak SP Trzebicz oraz Lena Świtała SP1 Drezdenko

 

Wyróżnienia :

- Oskar Krzywda i Hubert Fliszkiewicz SP1 Drezdenko

- Anna Tatur i Wiktoria Gąsowska SP1 Drezdenko

- Liwia Jasińska i Gavbriela Owczarczak SP 1 Drezdenko

- Filip Krysztofiak SP 1 Drezdenko

 

Podziękowania za udział :

Uczniowie z SP 1 Drezdenko: Fabian Wiecha, Filip Tymm, Julia Kociumbas , Julia Piskorska, Karolina Bogusławska, Lena Nowak, Maria Grupińska, Martyna Gaudyn, Piotr Wojtysiak, Sebastian Kwita, Wanessa Gruszewska, Zuzanna Grzesik, Jagoda i Miłosz Soloh, Marcelina Malinowska

Kacper Kubacki – Trzebicz

 

8. Ponadgimnazjalne:

Wyróżnienie specjalne za stroiki wielkanocne dla Kamili Kłos – Zespół Szkół w Skwierzynie

 

 

 

9. Wyróżnienie specjalne za prace dla uczestników z Środowiskowego Domu Samopomocy w Drezdenku – przyznano wszystkim wyróżnienia :

Arkadiusz Tomala, Krystyna Chudzińska, Małgorzata Musiał, Piotr Stefanek, Izabela Kubiak, Aneta Stanul, Lucjan Wilczyński, Mariusz Rybak, Dominik Gawkowski, Janusz Pilarski i Piotr Wolman

 

 

10. Stroik Dorośli :

I miejsce: Urszula De Jong Goscim oraz Anna Gulajew Kosin

II miejsce : Agata Żuczkowska – Trzebicz oraz Wanda Kuszpit Trzebicz Nowy

III miejsce: Anna Krzeszowska Trzebicz Nowy oraz Dorota Włoch Trzebicz Nowy

 

Wyróżnienia:

Agnieszka Wojciechowska Drawiny, Barbara Kowalka Trzebicz,  Irena Raducka Kosin,  Iwona Nawrot- Sikora Trzebicz, Justyna Ammanowicz Kosin, Magdalena Dokurno Kosin,  Elżbieta Kordel Drezdenko, Barbara Borowicz Drezdenko

 

11. Pisanka Nowoczesna Dorośli :

I miejsce : Barbara Kowalska Trzebicz

II miejsce : Barbara Jędrzejczak Trzebicz

III miejsce: Agnieszka Wojciechowska Drawiny

 

12. Pisanka Tradycyjna Dorośli :

I miejsce : Henryk Pieluszczak Trzebicz

II miejsce: Elżbieta Krupa Gorzów Wlkp. oraz Urszula De Jong Gościm

III miejsce egzekwio: Barbara Kowalska Trzebicz oraz Barbara Jędrzejczak Trzebicz

 

13. Palma Dorośli :

I miejsce : Wanda Kuszpit Trzebicz Nowy

II miejsce : Barbara Jędrzejczak Trzebicz

III miejsce : Danuta Pieluszczak Trzebicz

 

14. Stroik Stowarzyszenia

I miejsce : Macierzanka Gościm oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Drezdenku

 

15. Stroik SOŁECTWA :

I miejsce : Sołectwo Gościm

II miejsce : Sołectwo Zielątkowo

III miejsce : Sołectwo Trzebicz Nowy

 

16. Palm SOŁECTWA :

I miejsce : Sołectwo Trzebicz Nowy,

II miejsce : Sołectwo Kosin

III miejsce : Sołectwo Trzebicz

 

Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu zostaną dostarczone po świętach wielkanocnych

 

Organizatorzy dziękują wszystkim za udział w konkursie, życząc wszystkim zdrowych świąt.

Zdjęcia niektórych prac konkursowych

  • Agata Żuczkowska Trzebicz
  • Agnieszka Wojciechowska  2Drawiny
  • Agnieszka Wojciechowska Drawiny
  • Anna Gulajew z Kosina DOROSŁA
  • Anna Krzeszowska Trzebicz Nowy
  • Barbara Kowalska pisanka nowoczesna
  • Barbara Kowalska pisanka
  • Emil De Jong klasa 2 Goscim
  • Hanna Dębska 7a Piotrek Dębski 5a SP1
  • Henryk Peiluszczak Dorośli
  • Iwona Sikora Stroik Dorosła
  • Leon De Jong 5 lat
  • Macierzanka Gościm
  • Marceli i Krzyś Tokarscy
  • Martyna Różańska 2 lata
  • Pani Krupa Gorzów Wlkp. Dorosli
  • Praca Zdiorowa ŚDS Drezdenko
  • SDS1
  • SDS2
  • SDS3
  • SDS4
  • SOŁECTWO KOSIN PALMA
  • SOŁECTWO ZIELĄTKOWO
  • SOŁĘCTWO GOŚCIM
  • Urszula De Jong Gościm
  • Urszula De Jong pisanka
  • Wanda Kuszpit stroik na licytację
  • Wanda Kuszpit, wysoka 2,5m
  • wiktoria Mazurak kl I Trzebicz
  • wiktoria Różańska palma
  • Wiktoria Szlendak 3 lata Trzebicz

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu Miasta na mapie

Strony kontaktowe

  • Dane kontaktowe

    66-530 Drezdenko
    ul. Warszawska 1

  • Godziny urzędowania

    Poniedziałek 7:30 - 16:30
    Wtorek - Czwartek 7:30 - 15:30
    Piątek 7:30 - 14:30

  • Telefon

    Tel.: 95 762 02 02
    Fax: 95 762 02 20

    um@drezdenko.pl

baner toplayer
Koronawirus