Treść strony

26 września 2021 roku, w niedzielę w całej Polsce odbędą się „WOTGames” – rodzinne, darmowe pikniki sportowe z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej.

W województwie lubuskim Piknik odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Józefa Nojiego w Drezdenku w godzinach od 11.00 do 16.00.

 

Najmłodszych wraz z opiekunami zapraszamy do strefy „Akademia terytorialsa”, czekają tam na was ciekawe konkurencje i nagrody! Będzie to przestrzeń edukacyjno – zabawowa, gdzie dzieci poznają tajniki tematyki wojskowej i służby w WOT. Na ośmiu punktach edukacyjnych spotkają naszych żołnierzy – specjalistów z różnych wojskowych dziedzin. Dzieci poprzez zabawę będą zdobywały „sprawności”, a zdobycie ośmiu  będzie równoznaczne z otrzymaniem specjalnej nagrody oraz dyplomu. Aktywności na punktach będą maksymalnie angażowały uczestników. Wybrane zabawy „Akademii terytorialsa” to na przykład: „sokole oko”, „szkoła przetrwania” czy chociażby „poszukiwacz skarbów”. Szczegóły pod adresem www.wotgames.wp.mil.pl.

Dorosłych zapraszamy do sportowej rywalizacji w strefie „Wspaniała dwunastka” – jej nazwa związana jest oczywiście z podstawowym modułem szkoleniowym WOT, czyli 12-osobową sekcją lekkiej piechoty. W ramach strefy „Wspaniałej dwunastki” będzie rozgrywane 12 konkurencji sportowych. W zależności od wieku uczestnicy zostaną przydzieleni do kategorii „Rekrut” lub „Terytorials”. „Rekruci” będą musieli wykonać osiem wskazanych przez organizatora konkurencji, a „Terytorialsi” wszystkie dwanaście. Czas na ich wykonanie jest ograniczony długością trwania pikniku. Wybrane konkurencje w ramach strefy „Wspaniała dwunastka” to na przykład: „Relaks celowniczego” (czyli znane wszystkim pompki w czasie 1 min), „sprint sapera” (to znana z wojskowych testów sprawności „koperta”), „Zaprawa poranna” (to próba szybkości w worku), „Dostawa amunicji” (to bieg ze skrzynkami na czas) będą też konkurencje o tak wyszukanych nazwach jak „Wymagający porucznik”, „Surowy sierżant”, czy też „Musztra z pojazdami”. Na uczestników czeka 200 darmowych pakietów startowych oraz medale dla najlepszych. Wejdź na stronę www.wotgames.wp.mil.pl i podejmij wyzwanie.

Poza strefami zabawy dla najmłodszych i rywalizacji dla trochę starszych zapraszamy do strefy „Park Sprzętu Technicznego”, gdzie będzie można poznać wyposażenie i uzbrojenie wojskowe oraz do strefy „Plac apelowy”, gdzie będzie miejsce na pogadankę z weteranem Bitwy pod Karbalą, czy zjedzenie pysznej wojskowej grochówki. Będzie to strefa relaksu. Tutaj  także każdy chętny do wstąpienia do WOT może porozmawiać z naszymi rekruterami.
Dodatkowo podczas pikniku sportowego obecny będzie punkt szczepień. Terytorialsi zapraszają na niezapomniane wrażenia sportowe!

 • WOTgames_PLAKAT_ FACEBOOK2
 • SCHEMAT_BLOKOWY_ver_6 (1)
 • Mapa pikników z adresami

Mapa dojazdu

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu Miasta na mapie

Strony kontaktowe

 • Dane kontaktowe

  66-530 Drezdenko
  ul. Warszawska 1

 • Godziny urzędowania

  Poniedziałek 7:30 - 16:30
  Wtorek - Czwartek 7:30 - 15:30
  Piątek 7:30 - 14:30

 • Telefon

  Tel.: 95 762 02 02
  Fax: 95 762 02 20

  um@drezdenko.pl